Збільшать штрафи за порушення строків виплати зарплати: урядовий законопроєкт

Уряд підготував ще один законопроєкт щодо посилення захисту прав працівників у разі порушення строків виплати зарплати.
У ньому пропонують:

  • зобов’язати роботодавця сплачувати працівнику пеню у розмірі облікової ставки НБУ за кожний день затримки;
  • надати право працівнику тимчасово припинити виконання роботи у разі затримки виплати зарплати, належної працівникові, на cтрок більше 15 днів;
  • змінити принципи визначення кримінальної відповідальності за порушення строків виплати заробітної плати.

Наприклад, за безпідставну невиплату зарплати або її частини більш як за один місяць, вчинену умисно керівником підприємства чи ФОПом, пропонують встановити штраф у розмірі від 400 до 800 НМДГ (від 6800 грн до 13600 грн), за кожного працівника, стосовно якого скоїли порушення, або виправні роботи на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
А, якщо затримка сталася внаслідок нецільового використання коштів, призначених для виплати зарплати, штраф становитиме від 800 до 1200 НМДГ (від 13600 грн до 20400 грн), за кожного працівника, стосовно якого скоїли порушення, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

  • змінити строки виплати відпускних — відпускні виплачуватимуть до початку відпустки, якщо інше не передбачили законодавством, трудовим або колективним договором. Наразі відпускні виплачуємо не пізніше ніж за три дні до початку відпустки;
  • змінити правила нарахування оплати праці за дні відрядження — працівникам, яких направили у службове відрядження, оплату праці за виконану роботу здійснюватимуть відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором. Прибирають норму про оплату не нижче середнього заробітку.
_