Подання інформації про кінцевого бенефіціарного власника та/або внесення інформації про структуру власності юридичної особи

Верховна Рада 6 грудня 2019 року прийняла Закон № 361-IX, який зобов’язує всіх юридичних осіб подати державному реєстратору оновлену інформацію про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності компанії. Закон набрав чинності 28 квітня 2020 року.

Мінфін розробив та видав наказ від 19 березня 2021 року № 163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності», зареєстрований Мін’юстом 08 червня 2021 року за № 768/36390, який вступив в силу 11 липня 2021 року. Структура власності – офіційний документ, який для встановлення кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи в обов’язковому порядку надається держреєстратору.

Компанії, зобов’язані подати оновлені дані про своїх кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності до 10 жовтня 2021.

Відповідно до Закону, юридичні особи зобов’язані підтримувати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника і структуру власності в актуальному стані, оновлювати її і повідомляти державному реєстратору про зміни протягом 30 робочих днів з дня їх виникнення, а починаючи з 2022 року, щорічно протягом 14 днів з дати державної реєстрації, подавати відомості про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи.

За порушення порядку розкриття інформації Законом передбачена наступна відповідальність: до посадових осіб підприємства – «тягне за собою накладення на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян» (тобто від 5 100 до 8 500 грн). За ігнорування закону Закон № 361-IX на керівника юридичної особи в розмірі від 17 000 до 51 000 грн.

Наші юристи підготують пакет необхідних документів та внесуть до ЄДР всю інформацію:

Вартість послуги (без ПДВ):

 1. Підготовка та подача необхідних документів – 3500 грн.
 2. Оплата послуги держреєстратора – 500 грн.

АБО оплата послуги приватного нотаріуса – 1500 грн.

 1. Нотаріальна довіреність від 250 грн. (оплачується окремо у нотаріуса).

Документи та інформація, які необхідні для внесення інформації про кінцевого бенефіціарного власника та/або внесення інформації про структуру власності юридичної особи:

Від Вас будуть потрібні наступні документи / інформація:

 • статут і виписка про державну реєстрацію юридичної особи;
 • інформація про структуру власності.
 • довіреність від директора юридичної особи (нотаріально завірена).
 • копія паспорта та ІПН (РНОКПП) директора юрособи.
 • нотаріальна копія паспорта та ІПН (РНОКПП), копія ID картки, чи переклад паспорта – залежно від типу паспортного документа та громадянства бенефіціара.

Якщо до складу засновників входить інше підприємство:

 • статут і виписка про державну реєстрацію юридичної особи засновника;
 • нотаріальна копія паспорта та ІПН (РНОКПП), копія ID картки, чи переклад паспорта – залежно від типу паспортного документа та громадянства бенефіціара.
 • протокол зборів про входження до складу іншого підприємства.

Коли засновник фізособа-нерезидент:

 • копія іноземного паспорта з нотаріальним перекладом на українську мову + адреса його реєстрації з нотаріально завіреним перекладом на українську мову;
 • копія довідки про присвоєння в Україні податкового номера (за наявності).

Якщо засновник компанія-нерезидент:

 • виписка з торгового, банківського або судового реєстру;
 • нотаріально завірені копії паспортів засновників з перекладом на українську мову.

Термін виконання: 2-3 робочих дні.

_