Із травня допомогу за е-лікарняним можна отримати на підставі витягу

За повідомленням ФСС

Із травня отримати допомогу по тимчасовій непрацездатності чи по вагітності та пологах українці можуть не лише за оригіналом е-лікарняного, але і на підставі його витягу, форму якого затвердив ПФУ постановою від 02.05.2022 № 4-1.

Його можна використати, якщо роботодавець не має можливості подати заяву-розрахунок до ФСС через бойові дії. Тоді працівник може звернутися до будь-якого зручного відділення ФСС, щоб отримати виплату напряму на підставі витягу його е-лікарняного.

Витяг з Електронного реєстру листків непрацездатності формується у кабінеті на вебпорталі ПФУ та не потребує візиту до сервісних центрів. Однак, якщо вам потрібна паперова версія ― сервісні центри ПФУ її нададуть. Також витяги е-лікарняних своїх працівників можуть зробити роботодавці.

Як отримати витяг е-лікарняного

Витяг можна завантажити у форматі PDF та передати роботодавцю для опрацювання і нарахування допомоги, ФСС профінансує виплати після отримання від роботодавця заяви-розрахунку. Слідкувати за станом фінансування е-лікарняних працівники можуть онлайн у телеграм-каналі ФСС (варто орієнтуватись на дату прийняття ФСС заяви-розрахунку, саме від неї залежить строк виплати лікарняного).

Форму Витягу розробили з урахуванням положень Порядку організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 № 328.

Довідково:

  • інформацію з Електронного реєстру листків непрацездатності надають територіальні органи ПФУ в паперовій формі як витяг з Реєстру;
  • відомості з Реєстру формують за допомогою програмних засобів його ведення з обов’язковим присвоєнням індексного номера, фіксацією дати і часу їх формування у вигляді витягу.

Поки текст постанови не опублікували. Сам документ, як і форма Витягу набере чинності з дня офіційного опублікування постанови.

_